Huawei Mate 30 Pro przyłapany na filmiku

Huawei Mate 30 Pro przyłapany na filmiku

16 września 2019 0 przez Marcin Bednarczyk

19 września firma Huawei wprowadza na rynek swój flagowy model Mate 30 Pro. Głośno jest o nim ostatnio, chociaż ze względu na zakaz stosowania aplikacji Google na nowych smartfonach firmy Huawei. Premierowa prezentacja serii Mate 30 odbędzie się na terenie Niemiec w Monachium.

Jak donoszą przecieki Huawei Mate 30 Pro zostanie wyposażony w procesor Kirin 990. W związku z tym wszyscy z niecierpliwością oczekują znacznych ulepszeń w zakresie wydajności obliczeniowej, czy też ulepszeń w zakresie układu graficznego. Wydajniejsze podzespoły przełożą się też na poprawę w działaniu sztucznej inteligencji AI oraz obsługę komunikacji w technologii 5G.

W chińskiej sieci społecznościowej Weibo pojawiło się wideo pokazujące Huawei Mate 30 Pro w akcji. Wideo w tym momencie można znaleźć także w serwisie Youtube. Na filmie widzimy smartfon Mate 30 Pro z ekranem typu „waterfall screen” oraz z wcięciem typu „notch” na górze. Po wcześniejszych przeciekach wiemy też, że ekran amoled będzie miał rozdzielczość QHD+, przekątną 6,6 cala oraz częstotliwość odświeżania 90 Hz.

Z niedawnych wycieków zdjęć etui ochronnego dla modelu Huawei Mate 30 Pro, możemy się domyślić, że urządzenie będzie wyposażone w układ 4 kamer Leica nowej generacji. Flagowiec Huawei najprawdopodobniej będzie także wyposażony w 5 – krotny peryskopowy zoom optyczny. Rozdzielczość aparatu głównego to 40 megapikseli, a teleobiektywu to 8 megapikseli. Smartfon chińskiego producenta będzie także posiadał czujnik 3D ToF. Jeśli chodzi o system to Mate 30 Pro zadebiutuje na rynku z najnowszym androidem w wersji 10 oraz autorską nakładką producenta EMUI też w wersji 10.

Po pojawieniu się nowego flagowca warto obserwować ceny Huawei Mate 20 Pro (flagowego modelu z zeszłego roku), które powinny zacząć powoli spadać. Może to być dobra okazja do zakupu wciąć dobrego i wydajnego smartfona ale w niższej cenie.

źródło: gizmochina.com