Widżet pogodowy na androidzie. Jak stworzyć? Wideoporadnik.

Smartfon jako pogodynka

Zapewne większość z nas posiada na pulpicie swojego telefonu z systemem android jakiś widżet pogodowy. Smartfon mamy zwykle cały czas przy sobie. Dzięki temu łatwo po niego sięgamy, aby sprawdzić aktualne warunki pogodowe, czy podejrzeć prognozę pogody na kolejne dni. W sklepie Google Play mamy dostępnych mnóstwo aplikacji pogodowych, posiadających przeróżne widżety. Jednak instalując taką aplikację nie mamy zbyt dużego wpływu na wygląd samego widżetu a tym bardziej na dane jakie będą na nim prezentowane. W takim wypadku musimy zdać się na wizję programisty, który stworzył daną aplikację pogodową.


Może by tak zaprojektować własny widżet?

Widget pogodowy KWGT.
KWGT Kustom Widget Maker

Możemy spróbować iść dalej i stworzyć własny widżet pogodowy? W tym momencie przychodzi nam z pomocą aplikacja KWGT Kustom Widget Maker. Jest to narzędzie o bardzo dużych możliwościach. Na przykład możemy przy jego pomocy tworzyć różnorakie widżety, między innymi prezentujące animowane zegary, odtwarzacze muzyczne, prezentacje zdjęć. Wachlarz możliwości aplikacji jest bardzo szeroki, a ograniczeniem tak na prawdę jest nasza wyobraźnia. W internecie jest również dostępny duży zbiór gotowych widżetów stworzonych przez użytkowników tego programu. Aplikacja KWGT Kustom Widget Maker w podstawowej wersji jest za darmo do ściągnięcia ze sklepu Google Play. Możemy także zakupić i pobrać KWGT Kustom Widget Pro Key i dzięki temu uzyskać wersję Pro aplikacji. Wersja Pro między innymi usuwa nam reklamy oraz pozwala na import zapisanych widżetów z karty pamięci i innych nośników zewnętrznych.

Wideoporadnik. Jak stworzyć widżet pogodowy?

W wideoporadniku jednak ograniczę się do przedstawienia jak stworzyć własny widżet pogodowy. Czynności w nim zaprezentowane dadzą nam pogląd na możliwości samej aplikacji oraz pomogą zrozumieć zasadę tworzenia widżetu, a także pozwolą nam na dalsze zagłębianie się w tajniki aplikacji KWGT Kustom Widget maker i tworzenie bardziej rozbudowanych i zaawansowanych widżetów. Zachęcam także do przeczytania mojego wpisu o bezprzewodowej stacji pogodowej Wifi, z której dane przy odrobinie kreatywności również będziemy mogli wyświetlać na widżecie. Filmik w postaci poradnika nagrałem rok temu. Stwierdziłem, że co ma bezczynnie spoczywać w zakamarkach Youtube, to lepiej będzie jak się nim podzielę w tym wpisie. Może akurat ktoś skorzysta 🙂 Serdecznie zapraszam do oglądania. Oczywiście, aby zacząć pracę z aplikacją musimy posiadać smartfon z androidem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gabi
Gabi
4 lat temu

Właśnie , dzięki temu poradnikowi, stworzyłam swój pierwszy w życiu widżet pogodowy. Świetna sprawa. W końcu zrobiłam coś sama:) Możliwości są ogromne, a przy tym super zabawa.

1
0
Dołącz do dyskusji.x