VISIOFOCUS SMART – recenzja termometru bezdotykowego z projektorem.

Spis tresci:

 1. Który model wybrać termometru bezdotykowego?
 2. Wygląd oraz działanie Visiofocus Smart.
 3. Pomiar temperatury otoczenia.
 4. Dane techniczne termometru bezdotykowego Visiofocus Smart.
 5. Za i przeciw – moje spostrzeżenia.
 6. Instrukcja obsługi Visiofocus Smart.
 7. Gdzie kupić termometr bezdotykowy Visiofocus Smart?

Termometr bezdotykowy z projektorem.

Ostatnie przeziębienie oraz wysoka gorączka sprawiły, że stałem się posiadaczem termometru Visiofocus Smart 0647 z funkcja projekcji temperatury. Nie była to pochopna decyzja. Jak się okazało, znalezienie odpowiedniego modelu, który zmierzy nam dokładnie temperaturę ciała, wcale nie było łatwe. Wcześniej używałem zwykłego termometru elektronicznego tzw: „pod pachę”, ale z jego ergonomii nie byłem zbyt zadowolony. Najbardziej mi doskwierał długi czas pomiaru i dokładność, z którą bywało różnie. Powtarzalność pomiarów też nie była na wysokim poziomie.

Który model wybrać termometru bezdotykowego?

Przeanalizowałem rożne modele dostępne na rynku. Ostatecznie wybór padł, jak wspomniałem wcześniej na bezdotykowy VISIOFOCUS SMART 06470. Choć Troszkę przeraziła mnie jego cena. Mimo wszystko jednak najbardziej zależało mi na precyzji pomiaru termometru i jego szybkości odczytu. W takim wypadku, zaryzykowałem i dokonałem zakupu na znanym portalu aukcyjnym. Oczywiście, najpierw sprawdziłem okoliczne apteki z nadzieją, że będzie w nich dostępny ten konkretny model. Niestety nie udało mi się go tam znaleźć.

Termometr Visiofocus Smart 06470.
Projektor termometru Visiofocus Smart

Wygląd oraz działanie Visiofocus Smart.

Termometr bezdotykowy po dwóch dniach czekał na mnie w paczkomacie. W zestawie z termometrem był zestaw 4 sztuk baterii AAA. Sam termometr w wyglądzie przypomina pilot do TV i tak samo się go używa tzn: wciskamy przyciski kciukiem. Obudowa wykonana z plastiku sprawia wrażenie solidnej a sam materiał jest dość przyjemny w dotyku.

Jak zapewnia producent: urządzenie rejestruje emisje fal podczerwonych z naszego ciała a dokładniej z czoła, bo w tym miejscu najczęściej dokonujemy pomiaru.

Termometr bezdotykowy Visiofocus Smart.
Visiofocus Smart 06470

Termometr w każdej setnej sekundy wykonuje sekwencję odczytów, uwzględniając przy tym temperaturę otoczenia oraz samoczynnie się kalibrując (kalibracji możemy także dokonać ręcznie – dokładny opis w instrukcji). Wszystko po to, aby pomiar był jak najbardziej zbliżony do rzeczywistego. Sam pomiar jest dziecinnie prosty. Z racji tego, że termometr jest wyposażony w mini projektor, wystarczy go skierować na czoło. Następnie, wcisnąć przycisk z kształtem buźki i zbliżyć urządzenie na taką odległość, aby cyfry temperatury, wyświetlane na czole, znajdowały się wewnątrz ramki. Odczyt temperatury jest praktycznie natychmiastowy. Na wyświetlaczu urządzenia widzimy wynik pomiaru oraz jego graficzną prezentację, przy pomocy wspomnianego wcześniej projektora.

Najwygodniejszy pomiar temperatury ciała jest na czole. Termometr jednak umożliwia nam precyzyjny pomiar temperatury także „pod pachą”, „w ustach”, oraz w „odbycie”, aby tego dokonać wystarczy dokonać zmiany w parametrach urządzenia zgodnie z instrukcją obsługi.

Ostatnie odczyty pozostają w pamięci urządzenia. Maksymalnie możemy w niej zachować 9 ostatnich pomiarów, a wywołać je możemy przyciskiem „Mem”.

Termometr bezdotykowy Visiofocus Smart z projektorem.
Widok frontu urządzenia

Pomiar temperatury otoczenia.

Dodatkową funkcją termometru bezdotykowego VISIOFOCUS SMART jest możliwość pomiaru temperatury otoczenia oraz różnych przedmiotów (np: butelki z mlekiem dla dziecka). Aby dokonać takiego pomiaru, wciskamy przycisk z wizerunkiem „domu”. Zakres pomiaru w tej funkcji wynosi od 1 stopnia do 80 stopni Celsjusza. Jak zapewnia producent, światło projektora jest nieszkodliwe. Dzięki czemu, pomiaru możemy dokonywać nawet na powiece oka.

Opakowanie termometru bezdotykowego.
Opakowanie termometru Visiofocus Smart.

Dane techniczne termometru bezdotykowego

Parametry termometru bezdotykowego Visiofocus Smart 06470 według producenta:

 • Zasilanie – 4 baterie alkaliczne AAA 1,5V (LR03)
 • Żywotność dobrej jakości baterii – do 3 lat lub 30000 odczytów (w zależności od użytkowania)
 • Wymiary – 138 mm x 43,5 mm x 21,5 mm
 • Waga – 90 g (wraz z bateriami)
 • Bezawaryjna praca – 10 lat

Dane techniczne pomiaru

Pomiar temperatury ciała na czole. Zakres pomiaru : 34,0°C / 42,5°C

Dokładność(*):

 • 34,0°C do 35,9°C : ±0,3°C
 • 36,0°C do 39°C : ±0,2°C
 • 39,1°C do 42,5°C : ±0,3°C
 • rozdzielczość pomiaru – 0,1

Inne odczyty. Zakres pomiaru: 1,0°C / 80,0°C

Dokładność:

 • 1,0°C do 19,9°C : ±1,0°C
 • 20,0°C do 35,9°C : ±0,3°C
 • 36.0°C do 39,0°C : ±0,2°C
 • 39,1°C do 42,5°C : ±0,3°C
 • 42,5°C do 80 °C : ±1,0°C
 • rozdzielczość pomiaru – 0,1

(*) ASTM E1965-98-2009 standard wymaga ±0,2°C dokładność dla termometrów na podczerwień w 37°C – 39°C. Zakres temperatur podczas ASTM E667-86 i E1112-86 wymagają ±0,1°C, dokładność dla rtęci i termometrów elektronicznych w tej samem temperaturze.

Za i przeciw – moje spostrzeżenia.

No dobrze, nadszedł czas na moje odczucia przy użytkowaniu tego termometru. Zacznę od rzeczy, które mi się nie spodobały, choć jest ich bardzo mało. Po pierwsze to podświetlenie wyświetlacza w kolorze zielonym. Według mnie, mogłoby być bardziej równomierne. Wystarczyło dodać dodatkową diodę doświetlającą w prawym dolnym rogu i byłoby OK. Myślę jednak, że dla większości, to może nie mieć znaczenia, bo temperatura jest dodatkowo wyświetlana przez projektor, gdzie jest przecież dobrze czytelna. Drugi minus to cena. Uważam, że mogłaby być ciut niższa.

Z zalet wymienię to, na czym zależało mi najbardziej, czyli błyskawiczny i dokładny pomiar. Zaznaczę, że jest to pomiar bezdotykowy. Kolejny ważny atut to taki, że kolejne odczyty są bardzo powtarzalne. Uważam swój zakup za udany, a termometr w pełni spełnia moje oczekiwania.

Instrukcja obsługi Visiofocus Smart

Termometr bezdotykowy posiada wyczerpującą instrukcję obsługi w języku polskim. Dokładnie opisano w niej sposób działania i opis poszczególnych funkcji. Wyjaśniono także, jak dokonać ręcznej kalibracji (jeśli zajdzie taka potrzeba) urządzenia, o której wspominałem wcześniej. Poniżej zamieszczam link do pobrania tej właśnie instrukcji obsługi.

Instrukcja obsługi do pobrania:

Gdzie kupić termometr bezdotykowy Visiofocus Smart?

Cena termometru jest różna w różnych sklepach. Aby nie przepłacić, warto sprawdzić ją na serwisach typu Ceneo. Aktualne ceny Visiofocus Smart

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dołącz do dyskusji.x