Poduszka ortopedyczna Valde Vila B4 – recenzja

Do tej pory używałam zwykłych poduszek. Dla mnie jednak nigdy nie były komfortowe. W momencie zakupu miały odpowiednią wysokość i sprężystość. Wraz z upływem czasu, dość szybko stawały się płaskie i niewygodne. Ich wypełnienie z tworzywa sztucznego strasznie się ubijało, przez co objętość poduszki bardzo się zmniejszała. Niestety taka poduszka nie zapewniała odpowiedniego komfortu podczas snu. Być może poduszki z wypełnieniem z pierza naturalnego nie miałyby takich problemow, ale zawsze ich unikałam, że względu na problemy alergiczne. Miałam już dość napięcia mięśni oraz dolegliwości bólowych w okolicach karku. To wszystko zmotywowało mnie do szukania czegoś lepszego. Stwierdziłem, że chyba już to ten czas i, że poduszka ortopedyczna to jest to czego potrzebuje. Wybór padł na poduszkę ortopedyczną Vila B4 firmy Valde.

Opakowanie poduszki ortopedycznej Vila B4.
Kartonowe opakowanie poduszki

Wrażenia po zakupie poduszki ortopedycznej

Od trzech miesięcy jestem właścicielką wyżej wymienionej poduszki ortopedycznej. Spodobało mi się w niej to, że posiada specjalnie wyprofilowane wycięcie pod szyję. Aby wybrać odpowiedni rozmiar, według mnie, najprościej zmierzyć sobie odległość między podstawą szyi a końcem barku. Jeśli wynik pomiaru jest w okolicach 13 cm powinniśmy wybrać rozmiar Large. Gdy wynosi sporo ponad 13 cm możemy się zastanowić na rozmiarem X-Large ( odpowiedni dla osób z szerszymi barkami i plecami).

Poduszka ortopedyczna Vila B4 -  zamek błyskawiczny.
Poszewka wyposażona w zamek błyskawiczny.

Ja wybrałam rozmiar B4 large, gdyż jest on najbardziej uniwersalny i pasuje do większości osób z przeciętną budowa ciała. Zakupiona przeze mnie poduszka ortopedyczna Vila B4 posiada twardość M, (medium- średnia). Według producenta taka twardość jest odpowiednia dla osób z wagą ciała od 45 do 90 kg. Jeśli ważymy mniej niż 45 kg, zaleca się twardość S (soft/ miękka), a jeśli powyżej 90 kg to H (hard/twarda). Moją poduszkę producent wykonał z pianki memory. Jest to elastyczne tworzywo, które dostosowuje się do kształtu naszej głowy i szyi. Pianka tego typu posiada ciekawa zaletę. Na przykład po naciśnięciu przez chwilę „pamięta” kształt nacisku a następnie powoli wraca do swojego pierwotnego kształtu.

Poszewka poduszki występuje w różnych kolorach. Wyposażona jest także w zamek błyskawiczny. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwo możemy ja zdjąć i na przykład uprać.

Twardość poduszki ortopedycznej oraz prawidłowa pozycja podczas snu.
Dobór twardości oraz pozycja podczas snu. Opis umieszczony na opakowaniu poduszki.

Odczucia z użytkowania poduszki ortopedycznej Valde Vila B4

Poduszka ortopedyczna zniwelowała w dużym stopniu bóle w okolicach karku i szyi. Moja ulubiona pozycja podczas snu to spanie na brzuchu i tu pojawił się problem. Poduszki typu ortopedycznego nie nadają się zbytnio do spania w takiej pozycji. Staram się więc, jak najwięcej spać na boku lub ewentualnie na wznak. Choć nie ukrywam, że w nocy mimowolnie zmieniam pozycję i czasem budzę się właśnie na brzuchu i muszę przyznać, że wtedy nie jest to zbyt komfortowe. Taka pozycja raczej tez nie wpływa korzystnie na nasz kręgosłup. Śpiąc na boku mój kręgosłup układa się w linii prostej czego nie mogłam osiągnąć na moich poprzednich „konwencjonalnych” poduszkach. Mimo moich przyzwyczajeń na razie zostaję przy tej poduszce. Poprawiła znacząco jakość snu, więc jestem zadowolona.

Cena poduszki ortopedycznej Valde Vila B4

Cena poduszki Vila B4 waha się w okolicach 130 – 170 zł w internecie. W sklepach stacjonarnych może być wyższa. Jednak kupując w takim sklepie zwykle mamy możliwość dokładnego obejrzenia a nawet wstępnego wypróbowania towaru. Możemy sprawdzić dopasowanie poduszki do naszego ciała.

Aktualną cenę w internecie możemy sprawdzić w porównywarkach cenowych na przykład tutaj: Najniższe ceny Vila B4

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Forum
Forum
4 lat temu

Naprawdę dobrze napisane. Wielu autorom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na ten temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Jestem pod wrażeniem. Koniecznie będę polecał to miejsce i często wpadał zeby zobaczyć nowe artykuły.

1
0
Dołącz do dyskusji.x